Wiadomości

Wieźli 13 działek heroiny. Zostali zatrzymani przez bydgoskich policjantów

Data publikacji 27.04.2018

13 działek heroiny ujawnili policjanci z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. „Właściciele” narkotyków zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej. Za posiadanie narkotyków może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej bydgoskiej komendy ustalili, że 31-letni bydgoszczanin związany jest z procederem narkotykowym. Z ich informacji wynikało, że w minioną środę (25.04) ma on przywieźć narkotyki do Bydgoszczy. W związku z tym policjanci pojechali we wskazane miejsce.

Tuż przed Osielskiem funkcjonariusze zauważyli osobowy samochód, którym narkotyki miały  być transportowane. Pojazd zatrzymano do kontroli drogowej. Szybko okazało się, że podejrzenia kryminalnych były słuszne. Przy obu osobach podróżujących autem policjanci zabezpieczyli łącznie 13 działek brązowego proszku. Przeprowadzone wstępne badanie narkotestem potwierdziło, że jest to heroina o czarnorynkowej wartości 780 złotych.

Do sprawy został zatrzymany kierujący pojazdem oraz podróżująca z nim 32-latka. Zabezpieczone narkotyki trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że jest to wspomniany środek narkotyczny para odpowie za posiadanie środków odurzających, za co może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony