Wiadomości

Policjanci rozmawiali z uczniami o pierwszej pomocy przedmedycznej

Data publikacji 27.04.2018

Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Bydgoszczy wzięli udział w zajęciach profilaktycznych z zakresu bezpiecznych wakacji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadzonych przez mł.asp. Sebastiana Rink z wydziału prewencji bydgoskiej komendy.

W zajęciach profilaktycznych z zakresu zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego, w formie zajęć teoretycznych oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w praktyce, mieli okazję uczestniczyć uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 32 w Bydgoszczy.

W ramach zajęć mł.asp. Sebastian Rink sprawdził wiedzę dzieci z zakresu alarmowania służb. Natomiast z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ćwiczenia umożliwiła im tzw. Anna czyli fantom przeznaczony do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ćwiczenia na fantomie były nie lada wyzwaniem. Dzieci w tym wieku miały już styczność z różnymi służbami, były uczestnikami różnego rodzaju pogadanek i znają podstawy. Dzięki zajęciom praktycznym uczniowie mogli poszerzać posiadaną już wiedzę teoretyczną i praktczną.

W ramach spotkania policjant przypomniał o różnych sytuacjach kryzysowych jakie mogą mieć miejsce podczas wakacji, a przede wszystkim jak należy się w takich sytuacjach zachować. Dzieciaki omówiły wszystkie numery alarmowe, tj. 112, 997, 998, 999, wraz z instruktażem na temat prawidłowego przebiegu rozmowy z operatorem, podając przy tym wiele przykładów sytuacji, jakie można zgłaszać.

Autor: Monika Karska Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony