Wiadomości

Fordońscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo rowerzystów i nie tylko

Data publikacji 30.04.2018

W minioną sobotę (28.04.18) dzielnicowi z komisariatu z Fordonu - mł. asp. Bogusław Maliszewski oraz st. sierż. Tomasz Mechliński wraz z pracownikiem cywilnym Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Agatą Pamuła - zorganizowali event rowerowy dla mieszkańców miasta Bydgoszczy.

W ramach przeprowadzonych działań profilaktycznych skupiono się na zagadnieniach dotyczących bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, rolkarzy oraz osób poruszających się na hulajnogach.

Podczas spotkań ze społeczeństwem - klientami marketu oferującego głównie sprzęt sportowy, kilkadziesiąt przybyłych na spotkanie z policją osób miało doskonałą okazję do oznakowania roweru oraz zasięgnięcia informacji o pozostałych terminach znakowania rowerów w poszczególnych komisariatach.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci jak i całych rodzin cieszył się, przygotowany przez pracownika cywilnego, kącik gier i zabaw edukacyjnych przybliżających zasady bezpieczeństwa. Tu każdy uczestnik konkursu otrzymywał nagrodę - odblask konieczny przy poruszaniu się poza terenem zabudowanym po zmierzchu.

W evencie rowerowym wzięli udział mieszkańcy z Bydgoszczy i okolic.

Autor: Agata Pamuła/ KP Bydgoszcz-Fordon
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony