Wiadomości

Policyjne działania „Trzeźwy kierujący rowerem” w powiecie bydgoskim

Data publikacji 30.04.2018

Kierowcy niestety nadal decydują się na jazdę niezgodną z przepisami wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. Dotyczy to również kierujących rowerami. Funkcjonariusze z bydgoskiej „drogówki”, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach Bydgoszczy przeprowadzili działania „Trzeźwy kierujący rowerem”.

Z analiz staniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie działania bydgoskiej komendy wynika, że w dalszym ciągu niejednokrotnie sprawcami zdarzeń drogowych, zarówno kolizji drogowych jak wypadków, są nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego – piesi, zmotoryzowani, ale również kierujący rowerami.

Mając to na uwadze policjanci bydgoskiej drogówki przeprowadzili,  na drogach powiatu bydgoskiego, jednodniowe działania „TRZEŹWY KIERUJĄCY ROWEREM”.  Działania prowadzone były w minioną sobotę (28.04.2018) na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów prawa. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami,  a w szczególności  rowerami, ujawniali i eliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących i po użyciu środków działających podobnie, ale również prewencyjnie oddziaływali na wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W trakcie tych działań policjanci skontrolowali 402 pojazdy, w tym 58 rowerzystów. Ujawnili 6 kierujących jadących pod wpływem alkoholu, w tym 2 jadących jednośladami.

 

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony