Wiadomości

Sprawca pobicia kontrolera biletów zatrzymany przez grudziądzkich policjantów

W poniedziałek (30.04.18) około godz. 6.15 na ul. Sienkiewicza w Grudziądzu, w autobusie komunikacji publicznej, trzech sprawców dokonało pobicia kontrolera biletów. W zajściu ucierpiał także kierowca autobusu. Dwa dni później (2.05.18) grudziądzcy policjanci dokonali zatrzymania jednego ze sprawców tego przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (30.04.2018) około godz. 6.15 na ul. Sienkiewicza w Grudziądzu  w autobusie komunikacji publicznej. Wówczas troje sprawców, dwóch mężczyzn i kobieta, pobili kontrolera biletów. W zdarzeniu ucierpiał także interweniujący kierowca autobusu, którego zaatakował jeden z mężczyzn.

W minioną środę (2.05.2018) grudziądzcy policjanci dokonali zatrzymania jednego ze sprawców tego pobicia. Mundurowi przedstawili podejrzanemu zarzuty udziału w pobiciu kontrolera biletów oraz dokonania uszkodzenia ciała kierowcy autobusu.

W tym samym dniu 21-letni mieszkaniec Grudziądza został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Prokurator przychylił się do wniosku mundurowych o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Za pobicie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci prowadzący postępowanie zapowiadają, że zatrzymanie pozostałych osób w tej sprawie to tylko kwestia czasu.

Autor: st. asp. Jacek Jeleniewski
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony