Wiadomości

Nietrzeźwy dróżnik

Data publikacji 11.05.2018

Zaniepokojony pracownik kolei zaalarmował świecką policję o nietrzeźwym dróżniku na strzeżonym przejeździe kolejowym w Jeżewie. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 0,4 promila w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (10.05.18) 9. 00 dyżurny świeckiej komendy otrzymał informację od pracownika kolei, że dróżnik obsługujący przejazd kolejowy w Jeżewie wydaje się dziwnie zachowywać. Zgłaszający relacjonował, że w jego ocenie jest on nietrzeźwy.

Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili te przepuszczenia. 54–latek był pod wpływem alkoholu. Alkotest wykazał w jego organizmie ponad 0,4 promila. Na potwierdzenie tego pobrano od mężczyzny także krew do badania. Nieodpowiedzialnego dróżnika na stanowisku zastąpił inny pracownik.

Swoim zachowaniem 54-latek naruszył przepisy prawa w zakresie obowiązku zachowania trzeźwości podczas wykonywania pracy, ale także naraził uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, za co poniesie odpowiedzialność służbową oraz odpowie przed sądem. Za popełnienie przestępstwa z art. 180 kk grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Agnieszka Żokowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony