Wiadomości

Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Koszykówce 2008

Data publikacji 02.12.2008

W dniu 21 listopada 2008 roku Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy wspólnie z Komendą Miejską Policji w Toruniu zorganizowały Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Koszykówce.

W dniu 21 listopada 2008 roku Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy wspólnie z Komendą Miejską Policji w Toruniu zorganizowały Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Koszykówce. Zawody, do których swój udział zgłosiło 9 drużyn, reprezentujących jednostki organizacyjne Policji z woj. kujawsko-pomorskiego odbyły się tradycyjnie w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmży.

W pierwszej fazie rozgrywek, drużyny podzielone na dwie grupy, rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Do drugiej rundy awansowały po dwie drużyny, które w swoich grupach zajęły pierwsze dwa miejsca. I tak w walce o finał drużyna KMP we Włocławku pokonała 17:14 drużynę z KMP w Bydgoszczy, natomiast KPP w Inowrocławiu uległa drużynie z KMP w Toruniu 16:18. W walce  o III miejsce zawodnicy reprezentujący Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy pokonali po zaciętym i pełnym emocji meczu reprezentantów Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu 16:13. Niewiele mniej emocji towarzyszyło meczowi finałowemu, do którego wszyscy zawodnicy przystąpili w pełni zmobilizowani.

Ostatecznie policjanci z KMP we Włocławku pokonali drużynę z KMP w Toruniu 22:13 i tym samym zostali Mistrzami Województwa w Koszykówce A.D. 2008. Zawodnicy z drużyn, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Ostateczna klasyfikacja Mistrzostw przedstawia się następująco:

1. KMP we Włocławku (Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy)
2. KMP w Toruniu (Puchar Burmistrza Miasta Chełmży)
3. KMP w Bydgoszczy (Puchar ZW NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego)
4. KPP w Inowrocławiu
5. KWP w Bydgoszczy; OPP w Bydgoszczy
7. KPP w Nakle n/Notecią; KPP w Radziejowie
9. KMP w Grudziądzu

Ponadto Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego ufundował pamiątkową statuetkę i nagrodę rzeczową dla „najskuteczniejszego zawodnika mistrzostw”, którym okazał się sierż.Tomasz Taboła z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Kierownictwo Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy gratuluje wszystkim uczestnikom Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Koszykówce uzyskanych wyników, jednocześnie zapraszając do czynnego udziału w następnych zawodach sportowych.