Wiadomości

Policjanci z Grudziądza i Chełmna sadzili drzewa na setną rocznicę odzyskania niepodległości

Policjanci z Grudziądza i Chełmna włączyli się do wspólnej inicjatywy sadzenia „Lasu dla Niepodległej”. Odpowiedzieli na zaproszenie Nadleśnictwa Jamy i wspólnie z jego pracownikami posadzili las. Idea szczytna: upamiętnienie i uczczenie wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem w 1918 roku przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości.

Dzisiaj (15.05.18) policjanci z Grudziądza i Chełmna, wspólnie z przedstawicielami Urzędu Wojewódzkiego, Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Państwowej Straży Pożarnej, wojska, urzędów gmin z terenu administrowania nadleśnictwa oraz pracownikami Nadleśnictwa Jamy, posadzili 100 dębów.

W akcji wzięli między innymi udział Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu - mł. insp. Tomasz Szczygieł oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie - mł. insp. Witold Markiewicz.

Spotkanie miało przede wszystkim na celu posadzenie lasu– żywego pomnika przypominającego potomnym odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Autor: sierż. sztab. Maciej Szarzyński
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony