Wiadomości

„Truck & Bus”- podsumowanie policyjnych działań

Data publikacji 17.05.2018

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili działania "Truck & Bus". W akcji wzięło udział łącznie 318 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali 1 623 pojazdy. Głównym celem takich działań jest wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

Wczoraj (16.05.18), od wczesnych godzin rannych, kujawsko-pomorscy policjanci ruchu drogowego włączyli się w ogólnopolskie działania pod kryptonimem "Truck & bus". Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców samochodów ciężarowych, autobusów oraz busów.

W czasie prowadzonych działań kontrole drogowe obejmowały głównie aspekty bezpośrednio związane z bezpieczeństwem tych przewozów – w szczególności: stan techniczny pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców, a także uprawnienia do kierowania oraz przestrzeganie przez nich przepisów drogowych.

W akcji wzięło udział 264 policjantów ruchu drogowego oraz 54 funkcjonariuszy innych służb. Skontrolowali 1 623 pojazdy, w tym 745 samochodów ciężarowych i 43 autobusy. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 153 pojazdy, których stan techniczny był niezgodny z wymogami technicznymi, natomiast 29 pojazdów nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Mundurowi zatrzymali 99 dowodów rejestracyjnych oraz stwierdzili 8 naruszeń nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku. Policjanci ujawnili 208 wykroczeń przekroczenia prędkości przez kierujących, z czego 56 było popełnionych przez kierowców ciężarówek, a jedno przez kierowcę autobusu. Funkcjonariusze nałożyli 443 mandaty karne i zatrzymali 22 prawa jazdy. Policjanci zatrzymali także 2 kierujących pod wpływem alkoholu, z czego jeden był kierowcą samochodu ciężarowego.

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowanie z ruchu kierujących, których zachowanie stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.    

 

„Truck & Bus”- podsumowanie policyjnych działań

„Truck & Bus”- podsumowanie policyjnych działań

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony