Wiadomości

Zabezpieczyli dwa nielegalne automaty do gier hazardowych

Data publikacji 23.05.2018

Kryminalni z bydgoskiego Błonia ujawnili miejsce, gdzie używane są nielegalne automaty do gier hazardowych. W trakcie przeszukania jednego ze sklepów w Bydgoszczy zabezpieczyli dwa tego typu urządzenia. Ich „właściciel” poniesie odpowiedzialność z kodeksu karnego skarbowego.

Z ustaleń policjantów z Błonia wynikało, że w jednym ze sklepów przy ul. Dolina w Bydgoszczy znajdują się czynne nielegalne automaty do gier hazardowych. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się, gdy wczoraj (22.05.18) pojechali pod wskazany adres i przeprowadzili tam przeszukanie. W jednym z pomieszczeń placówki handlowej ujawnili 2 tego typu urządzenia, które były włączone.

Na miejsce policjanci wezwali pracowników Krajowej Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, którzy stwierdzili, że w ich ocenie są to automaty do gier hazardowych. Urządzenia zostały przez funkcjonariuszy zabezpieczone do prowadzonego w tej sprawie postępowania. W takim przypadku za naruszenie przepisów karno-skarbowych może grozić kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

*

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie nowe zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja ustawy wprowadziła znaczące zmiany prawne. Rozszerzeniu uległ katalog osób, które mogą zostać ukarane karą pieniężną. Wzrosła też kwota kary pieniężnej z 12 tysięcy złotych za urządzenie do 100 tysięcy złotych - zarówno dla urządzającego gry jak i posiadającego urządzenie. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie).

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony