Wiadomości

Za próbę wręczenia łapówki policjantom odpowie przed sądem

Data publikacji 04.06.2018

19-letni kierowca samochodu BMW chcąc uniknąć kary za zbyt brawurową jazdę próbował przekupić aleksandrowskich policjantów. Zamiast przyjąć mandat zaproponował łapówkę. Teraz mężczyzna za to przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (3.06.18) funkcjonariusze aleksandrowskiej "drogówki" w miejscowości Siniarzewo na drodze wojewódzkiej nr 252 zatrzymali do kontroli BMW. Kierowca przekroczył bowiem dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 72 km/h. W trakcie kontroli kierujący został poinformowany, że za popełnione wykroczenie zostanie nałożony na niego mandat karny w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych oraz, że zostanie mu zatrzymane prawo jazdy.
Mieszkaniec powiatu radziejowskiego oświadczył, że niepotrzebny jest mandat, że na pewno „mogą się dogadać”. W zamian za odstąpienie od czynności  zaproponował policjantom 500 zł łapówki.

Funkcjonariusze poinformowali 19-latka, że właśnie popełnił przestępstwo i zostaje zatrzymany. Samochód został przekazany osobie wskazanej przez kierującego, a on sam spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Dzisiaj (4.06.18) usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Autor: sierż. Magdalena Jóźwiak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony