Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

III Powiatowa Konferencja dotycząca przeciwdziałania przemocy

Data publikacji 07.06.2018

Przeciwdziałanie przemocy to zadanie realizowane przez różnego rodzaju instytucje, dlatego niezwykle ważna jest współpraca szeregu podmiotów w tym zakresie. Jedną z form takich wspólnych działań była III Powiatowa Konferencja zorganizowana przez Komendę Miejską Policji we Włocławku, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Konferencja odbyła się w miniony wtorek (5.06.18) w Pałacu Bursztynowym we Włocławku, a patronat honorowy nad nią objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki. Zorganizowanie kolejnej, trzeciej już edycji konferencji możliwe było dzięki wsparciu współorganizatorów tj. Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Włocławek, Pałacu Bursztynowego i Fundacji Samotna Mama. Wsparcia udzieliły ponadto gminy powiatu włocławskiego i  Selenka Wieniec Zdrój.

Spotkanie podzielone było na dwie części – wykłady i warsztaty. Po przywitaniu uczestników przez Zastępcę Prezydenta Włocławka Panią Barbarę Moraczewską i Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku insp. Marcina Zaleśkiewicza nadszedł czas na sporą dawkę wiedzy, którą uczestnicy otrzymali podczas wykładów.

Pierwszy z nich przeprowadziła kom. Monika Herman z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy – koordynator procedury Niebieska Karta. Wykład dotyczył przemocy wobec dziecka, w tym także seksualnej. Drugi z wykładów zaprezentowała prokurator Teresa Wende, która opowiedziała o przeciwdziałaniu przemocy z wykorzystaniem elementów prawnych.

Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną, czyli warsztaty, podczas których uczestnicy analizowali w grupach różne sytuacje związane z przemocą i próbowali znaleźć rozwiązanie. Warsztaty odbywały się pod czujnym okiem fachowców, którzy wskazywali, jakie symptomy mogą świadczyć o przemocy i w jaki sposób należy zareagować. Swoją wiedzą w tym zakresie podzielili się z uczestnikami psycholodzy, pedagodzy, terapeuci: Marta Miciuta-Tomaszewska, Emil Grzegorek, Magda Pawlak, Anna Igielska, Aneta Jastrzębska-Kęcik i Beata Kurowska.

Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas III edycji konferencji pomogą uczestnikom jeszcze skuteczniej przeciwdziałać przemocy w rodzinie.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony