Wiadomości

Podejrzany o rozbój nie uniknie kary

Data publikacji 07.06.2018

Wprawdzie prawie 3 miesiące 24-latek cieszył się bezkarnością, ale teraz nie uniknie konsekwencji za rozbój. Mężczyzna został zatrzymany i już usłyszał zarzut. Grozi mu do 12 lat więzienia. Z karą musi liczyć się też nabywca kradzionego telefonu, który odpowie za paserstwo.

Do zdarzenia doszło w pierwszej połowie marca tego roku (11.03.18) około 3:00 w nocy. Do idącego ul. Lelewela 32-latka z Torunia podszedł nieznany mu mężczyzna. Pobił go, a następnie zabrał mu telefon komórkowy, warty kilkaset złotych i uciekł w kierunku centrum.

Policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Efektem ich pracy było wytypowanie i w konsekwencji zatrzymanie wczoraj podejrzewanego o ten rozbój 24-latka. Wczoraj (6.06.18) usłyszał zarzut. Jeszcze tego samego dnia kryminalni doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód, gdzie zapadła decyzja o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem. Tym samym, do czasu zakończenia sprawy, będzie musiał zgłaszać się do Komisariatu Policji Toruń Śródmieście. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci ustalili także osobę, która kupiła ten telefon od złodzieja. Nabywca kradzionego telefonu usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony