Wiadomości

"Motocyklowy patrol" znów wyruszył na drogi

Data publikacji 08.06.2018

„Motocyklowy patrol” to działania, które na stałe wpisały się w harmonogram służb kujawsko-pomorskich policjantów. Tym razem odbyły się one terenie powiatu bydgoskiego, toruńskiego, świeckiego i brodnickiego. W działaniach wzięło udział 22 funkcjonariuszy na motocyklach.

W miniony czwartek (7.06.18) na terenie czterech powiatów zostały przeprowadzone działania pn. „Motocyklowy patrol”. W działaniach wykorzystywane były policyjne motocykle z całego województwa. Policjanci z Bydgoszczy zostali wsparci przez funkcjonariuszy z Nakła i Żnina, policjanci z Torunia przez mundurowych z Włocławka i Inowrocławia, policjanci ze Świecia przez kolegów z Grudziądza, a na terenie powiatu brodnickiego dołączyli mundurowi z Rypina.

Celem czwartkowych działań było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu, ograniczenie zdarzeń drogowych zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym oraz ujawnianie i reagowanie na przestępstwa, a także wykroczenia.

Oprócz pomiarów prędkości funkcjonariusze sprawdzali także m.in. trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz posiadane uprawnienia do ich prowadzenia.

W działaniach łącznie wzięło udział 22 policjantów, wykorzystujących motocykle służbowe. Funkcjonariusze skontrolowali 246 pojazdów i ujawnili 130 wykroczeń, nałożyli 109 mandatów karnych, a 21 osób pouczyli. W trakcie działań zostały zatrzymane 3 dowody rejestracyjne. Na terenie prowadzonych działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego, wszyscy skontrolowani kierujący byli trzeźwi. Powyższe działania prowadzone będą cyklicznie również na terenie innych powiatów.

Apelujemy do wszystkich uczestników na drodze o rozwagę i rozsądek. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nas samych!

Poniżej kilka dobrych rad:

- zbliżając się do skrzyżowań, dróg głównych oraz do innych pojazdów zachowujmy odpowiedni odstęp, abyśmy mogli bezpiecznie zatrzymać pojazd, którym się poruszmy,
- nie przeceniajmy możliwości własnych naszego pojazdu, bo kilka sekund czekania na pustą drogę zaoszczędzi nam i innym kilkudziesięciominutowego, a nawet kilkugodzinnego usuwania skutków zdarzenia drogowego,
- maksymalnie skupmy uwagę na jeździe, znakach pionowych i poziomych oraz sygnalizatorach świetlnych,
- róbmy wszystko, aby nie rozpraszała nas głośna muzyka,
- aby użyć telefonu komórkowego zatrzymajmy pojazd, którym się poruszamy.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony