Wiadomości

Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki"

Data publikacji 11.06.2018

Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego od wczesnych godzin rannych w sobotę prowadzona była akcja „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem działań było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania miały również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.

W minioną sobotę (9.06.18) od wczesnych godzin rannych kujawkso-pomorscy policjanci prowadzili na drogach naszego regionu akcję „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem działań było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

W całodobowej akcji łącznie wzięło udział 318 policjantów. Funkcjonariusze przeprowadzili 8 375 kontroli trzeźwości kierujących, a 21 osób sprawdzili pod kątem zawartości w organizmie środków działających podobnie do alkoholu.

Niestety znaleźli się tacy, którzy pili wczesniej wysokoprocentowe trunki, a następnie postanowili kierować pojazdami. Policjanci wyeliminowali z dróg 22 takich nieodpowiedzialnych kierujących. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili także jednego kierowcę, który kierował pojazdami pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Apelujemy również do tych, którzy widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy lub nietrzeźwy pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy w każdej tego typu sytuacji.

Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem! Włączmy myślenie!

 

Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki" w powiecie brodnickim

Podsumowanie działań "Alkohol i Nakrotyki" w powiecie nakielskim

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony