Wiadomości

Nielegalne papierosy w garażu i w specjalnej skrytce samochodowej

Data publikacji 12.06.2018

Włocławscy policjanci znaleźli i zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, które 27-latek przechowywał w garażu oraz w specjalnej skrytce samochodowej. Kryminalni ujawnili blisko 2 300 paczek nielegalnych papierosów. Uszczuplenie Skarbu Państwa to na ponad 50 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut, grozi mu teraz wysoka grzywna.

Kryminalni z Włocławka uzyskali informację, że mieszkaniec miasta może przechowywać w garażu papierosy bez polskich znaków akcyzy. Postanowili zweryfikować te ustalenia i odwiedzili 27-latka.

Przeszukanie garażu i parkowanego w nim mercedesa potwierdziło, że mężczyzna posiada nielegalne papierosy. Łącznie kryminalni zabezpieczyli prawie 2 300 paczek bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Większość z nich ukryta była w samochodzie w specjalnie skonstruowanej skrytce podłogowej.

"Lewy" tytoń został zabezpieczony, a jego posiadacz zatrzymany przez policjantów. Mundurowi ustalili, że tym procederem 27-latek uszczuplił Skarb Państwa na kwotę ponad 50 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut, za który grozi mu teraz wysoka grzywna.  

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony