Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie wąbrzeskim

Data publikacji 12.06.2018

Wąbrzescy policjanci odnotowali 240 zgłoszeń dotyczących zagrożeń bezpieczeństwa. Najczęściej dotyczyły one nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących oraz spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mogą zgłaszać miejsca, gdzie dochodzi do sytuacji mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo. Korzystanie z mapy jest bardzo proste. Podejrzane miejsce można wskazać z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych czy numeru telefonu. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez funkcjonariuszy Policji.

Na terenie powiatu wąbrzeskiego stróże prawa odnotowali 240 zgłoszeń. Najczęściej dotyczyły one nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących oraz spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem.

Przypominamy!!! Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerem alarmowym 112.

Autor: sierż. szt. Michał Głębocki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony