Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Pod okiem dzielnicowego zdawali egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 14.06.2018

Wczoraj (13.06.2018) dzielnicowy ze śródmiejskiego komisariatu asp. szt. Robert Szyszler spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Niemczu. Po przeprowadzonych przez niego zajęciach na temat bezpiecznej jazdy jednośladami, ale nie tylko, uczniowie zdawali egzamin na kartę rowerową.

Przy ulicy Bydgoskiej 35 w Niemczu gościł wczoraj (13.06.2018) dzielnicowy z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Asp szt. Robert Szyszler spotkał się tam z uczniami Szkoły Podstawowej, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów. Temat ten został poruszony w związku z egzaminem na kartę rowerową, ale również zbliżającymi się wakacjami.

Policjant w trakcie spotkania promował akcje "Jednośladem bezpiecznie do celu", "Patrz i Słuchaj", "Bezpieczeństwo pieszych na drogach miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego" oraz "Świeć przykładem".

Po części teoretycznej uczniowie klas czwartych w praktyce mogli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego zdając egzamin na kartę rowerową.

Wszystkim młodym rowerzystom policjant życzył bezpiecznej jazdy.

Autor: asp. szt. Dariusz Jaworski/ KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony