Wiadomości

Pomogli zagubionej kobiecie

Data publikacji 15.06.2018

Pierwszy sygnał pochodził od mieszkańców, którzy w trosce o dobro kobiety zaalarmowali policję. 86-letnia seniorka błąkała się po mieście. Dzięki reakcji wrażliwych inowrocławian, a potem interwencji funkcjonariuszy trafiła pod opiekę rodziny.

Na pochwałę zasługuje postawa mieszkańców miasta, którzy zainteresowali się i przejęli losem starszej pani. Do zdarzenia doszło wczoraj (14.06.18) około 15.30 w rejonie ul. Jagiełły. Tam właśnie dotarła seniorka, której zachowanie wskazywało na to, że się zagubiła. Losem starszej kobiety zainteresowali się mieszkańcy przebywający w pobliskim zakładzie fryzjerskim, którzy zaalarmowali policjantów. Do czasu przyjazdu interweniujących w tej sprawie dzielnicowych kobieta przebywał właśnie pod ich czujnym okiem.

Na szczęście starsza pani miała przy sobie dokumenty, dzięki temu policjanci poznali jej tożsamość. Zabrali kobietę do radiowozu i zawieźli do domu. Tam z telefonu kobiety skontaktowali się z jej synem, który przyjechał z Torunia i zaopiekował się swoją matką.

Ta historia pokazuje, jak ważne jest byśmy nie byli obojętni na los innych. Czasem wystarczy nieco empatii, a ratunek nadchodzi w porę i zdarzenie ma szczęśliwy koniec.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony