Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli narkotyki

Data publikacji 15.06.2018

Żnińscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. Mundurowi zabezpieczyli blisko 700 g amfetaminy, ponad 6 g suszu roślinnego i 2 tabletki extazy. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Jeszcze dzisiaj o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Wspólna realizacja kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Żninie oraz funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. Policjanci ustalili, że 31-letni mieszkaniec gminy Janowiec Wielkopolski może posiadać na terenie swojej posesji znaczne ilości narkotyków oraz może zajmować się ich rozprowadzaniem. Natomiast 30-latek z tej samej gminy miał pomagać w ich ukrywaniu.

Wczoraj (14.06.18) policjanci zapukali pod ustalone adresy. W toku przeprowadzonych przeszukań u 30 i 31-latka ujawniono łącznie blisko 700 g amfetaminy, ponad 6 g suszu roślinnego i 2 tabletki extazy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i dowiezieni do żnińskiej komendy.

Dzisiaj (15.06.18) podejrzani usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich rozprowadzanie, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Jeszcze dziś obaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony