Wiadomości

Za udzielenie korzyści majątkowej stanie przed sądem

Data publikacji 20.06.2018

60-latek kierujący volkswagenem, chcąc uniknąć kary za swój pośpiech, wręczył policjantom z Aleksandrowa dwustuzłotowy banknot. Mężczyzna za ten czyn odpowie przed sądem. Przestępstwo korupcji jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (19.06.18) policjanci z Aleksandrowa w miejscowości Siniarzewo zatrzymali do kontroli samochód m-ki VW, którego kierujący wyraźnie gdzieś się spieszył. Jak wszystkim kierowcom wiadomo, dozwolona prędkość w terenie zabudowanym wynosi 50 km/h. Kierowca volkswagena znacznie przekroczył tę prędkość i "o mały włos" nie stracił prawa jazdy. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusz "drogówki" poinformował mężczyznę, że za popełnione wykroczenie nakłada mandat karny w wysokości 300 zł i 8 pkt karnych.

Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego uznał, że kontrolę można „załatwić inaczej”i wręczył policjantom banknot o nominale 200 złotych. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że za to co właśnie zrobił zostaje zatrzymany. Banknot został zabezpieczony, a kierowcę przewieziono do komendy w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie usłyszał już zarzut. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: sierż. Magdalena Jóźwiak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony