Wiadomości

Odpowie za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 21.06.2018

Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszał 18-latek z Łodzi, który ukradł 50 złotych 12-latkowi, po czym chciał go uderzyć, gdy ten domagał się zwrotu gotówki. Reakcja świadka zdarzenia pozwoliła zatrzymać sprawcę już kilka minut później.

W miniony wtorek (19.06.18) z dyżurnym komisariatu na Wyżynach skontaktowała się kobieta, która oświadczyła, że widzi jak nieznany jej mężczyzna ukradł 12-latkowi pieniądze i go pobił. Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 15.00 na ulicy Wojska Polskiego w Bydgoszczy.

Skierowany na miejsce patrol, po uzyskaniu rysopisu sprawcy, zauważył go na ul. Szpitalnej. 18-letni napastnik został zatrzymany i przewieziony do komisariatu na Wyżynach. Tam podczas przeszukania policjanci ujawnili przy nim skradzione pieniądze.

Z ustaleń policjantów wynika, że napastnik widział jak 12-latek wychodzi ze sklepu i ma przy sobie pieniądze. Podszedł do niego i zabrał mu 50 złotych. Kiedy chłopiec domagał się zwrotu gotówki mężczyzna chciał go uderzyć, jednak nastolatek zdołał uniknąć ciosu. Wówczas sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Całą sytuację widział świadek zdarzenia, który zawiadomił o tym fakcie policję.

18-letni mieszkaniec Łodzi odpowie za kradzież rozbójniczą. Za ten czyn może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (20.06.2018) prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Podziękowania należą się bydgoszczance, która widząc całą sytuację natychmiast zadzwoniła na policję i poinformowała o zdarzeniu.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony