Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” podczas Nocy Świętojańskiej w gminie Jeziora Wielkie

Data publikacji 25.06.2018

Mnóstwo zabawy i istotnych porad promujących bezpieczeństwo nad wodą przygotowali policjanci z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy i powiatowej w Mogilnie dla uczestników imprezy pt. „Noc Świętojańska nad Jeziorem Wójcińskim”, zorganizowanej przez Wójta Gminy Jeziora Wielkie (powiat mogileński). Kolejna tego typu zabawa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” odbędzie się już wkrótce - 1 lipca w miejscowości Sulnówko nad jeziorem Deczno w powiecie świeckim.

W piątek (22.06.18) policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie uczestniczyli w działaniach profilaktycznych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” skierowanych do dzieci, młodzieży oraz dorosłych przy okazji organizowanego przez Wójta Gminy Jeziora Wielkie (powiat mogileński) imprezy pt. „Noc Świętojańska nad Jeziorem Wójcińskim”.  

W związku z rozpoczętymi wakacjami funkcjonariusze przygotowali bogatą ofertę profilaktyczną promującą bezpieczeństwo nad wodą oraz na terenach przyległych. Forma zabawy była doskonałą okazją do przekazania niezbędnych informacji związanych z zagrożeniami z jakimi mogą się zetknąć w trakcie letniego wypoczynku. Za pomocą alkogogli i narkogogli dorośli mogli sprawdzić jak zachowuje się ludzki organizm po spożyciu alkoholu i środków odurzających.  Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników Nocy Świętojańskiej było przybycie Polfinka, maskotki policji województwa kujawsko-pomorskiego.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” odbędzie się 1 lipca w miejscowości Sulnówko nad jeziorem Deczno w powiecie świeckim. Serdecznie zapraszamy.

Autor: mł. insp. Maciej Wołczek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony