WIADOMOŚCI

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości” i „Prędkość” na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 25.06.2018

Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, dlatego też policjanci włączyli się w ogólnopolskie wzmożone działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie „piratów drogowych”, ale przede wszystkim zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W miniony piątek (22.06.18) kujawsko-pomorscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja rozpoczęła się o 6.00 i trwała do 22.00. Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komend Miejskich Policji w Bydgoszczy i Toruniu oraz Komend Powiatowych Policji w Lipnie i Nakle nad Notecią działania, polegające na kaskadowym pomiarze prędkości, prowadzili na drodze krajowej nr 10. Natomiast na pozostałych drogach województwa kujawsko-pomorskiego, w oparciu o analizę zdarzeń drogowych, funkcjonariusze realizowali działania „Prędkość”.

Podczas policyjnych działań mundurowi czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty. Do działań zostały wykorzystane dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator.

W akcji łącznie wzięło udział 269 policjantów, którzy skontrolowali 2 000 pojazdów. W działaniach zostały wystawione 344 statyczne punkty kontroli prędkości. Funkcjonariusze ujawnili 530 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Tego typu działania na drogach woj. kujawsko-pomorskiego będą prowadzone cyklicznie, a głównym ich celem jest uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków panujących na drodze. Pamiętajmy rozsądek i przestrzeganie zasad prawa o ruchu drogowym mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

 

"Kaskadowy pomiar prędkości" w powiecie nakielskim

"Kaskadowy pomiar prędkości" w powiecie żnińskim

Autor: kom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska