Wiadomości

Łapówka zamiast prawa jazdy

Data publikacji 25.06.2018

Policjanci z sępoleńskiej „drogówki” zatrzymali kierowcę, który nie posiadł uprawnień do kierowania. Zamiast prawa jazdy wręczył mundurowym łapówkę w wysokości 450 zł.

W minioną sobotę (23.06.18), w godzinach popołudniowych, policjanci z sępoleńskiej „drogówki” pojechali do Kamienia Krajeńskiego w zwiazku ze zdarzeniem drogowym. 59-letni mieszkaniec powiatu radomskiego wskutek przebicia opony w swoim samochodzie, wpadł w poślizg i zjechał z drogi. W trakcie kontroli mundurowi ustalili, że szoferowi zabrano uprawnienia do kierowania i nie powinien w ogóle prowadzić żadnego auta.

Kiedy prawda wyszła na jaw, kierowca bez zawahania wręczył policjantom 450 zł łapówki, w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. W odpowiedzi na to, policjanci zatrzymali mężczyznę, informując go, że swoim zachowaniem popełnił dwa przestępstwa. Jedno dotyczy kierowania pojazdami po cofnięciu uprawnień do kierowania, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a drugie przestępstwo to łapownictwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Teraz za swoje zachowanie szofer odpowie przed sądem.

Autor: asp. szt. Igor Kurczych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony