Wiadomości

Po policyjnej kontroli dzieciaki bezpiecznie wyruszyły w podróż

Data publikacji 26.06.2018

Przed Szkołą Podstawową w Lubiewie policjant tucholskiej "drogówki" st. sierż. Maksymilian Śniegowski skontrolował autokar wiozący dzieci na letni wypoczynek. Funkcjonariusz dokładnie sprawdził stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty i wyposażenie, a także sprawdził stan trzeźwości kierujących. Wszystko było w jak najlepszym porządku dlatego dzieciaki mogły bezpiecznie wyruszyć w podróż.

Aby zapewnić bezpieczny dojazd i powrót do miejsc wypoczynku policjanci regularnie kontrolują wyjeżdzające na trasę. Tym razem policjant tucholskiej "drogówki" st. sierż. Maksymilian Śniegowski skontrolował autokar przed szkołą w Lubiewie. Funkcjonariusz szczegółowo sprawdził:

·    stan techniczny pojazdu
·    wymagane dokumenty
·    wyposażenie
·    a także stan trzeźwości kierujących.

Tym razem nie było zastrzeżeń i dzieciaki bezpiecznie wyruszyły w podróż.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających wakacji jest priorytetem funkcjonariuszy. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na letni wypoczynek.

Przypominamy, że kontrole autokarów należy zgłaszać w formie pisemnej z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem pocztą elektroniczną na adres: dyzurny-tuchola@bg.policja.gov.pl lub do oficera dyżurnego na nr telefonu 52 33 66 200.

W zgłoszeniu należy podać dokładną datę i godzinę podjazdu autobusu, uwzględniając zapas czasowy przed planowanym wyjazdem w podróż. Kontrole autokarów przez policjantów ruchu drogowego prowadzone są na parkingu przy ul. Kolejowej w Tucholi (wyładowania  PKP).  W szczególnych przypadkach kontrola odbędzie się w innym, uzgodnionym z organizatorem wyjazdu, miejscu. Otrzymanie pisemnego wniosku odpowiednio wcześnie pozwoli na zaplanowanie takiej kontroli przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Ponadto, autobus możemy sprawdzić na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy, bądź do szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwi jednak wstępną weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze.
 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony