Wiadomości

Szkolili się, by zapewnić bezpieczeństwo podczas imprez masowych

Data publikacji 26.06.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu doskonalili taktykę działań w razie wystąpienia zbiorowego zagrożenia bezpieczeństwa na imprezach masowych. Ćwiczenia odbyły się na terenie obiektu sportowego GTŻ Grudziądz i miały na celu wypracowanie optymalnego sposobu działania, by uniknąć jakichkolwiek nieprawidłowości podczas realnych zdarzeń.

Dzisiaj (26.06.18) na terenie obiektu sportowego GTŻ Grudziądz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu doskonalili taktykę działań w razie wystąpienia zbiorowego zagrożenia bezpieczeństwa w trakcie odbywania imprez masowych. Scenariusz zadań stawianych policjantom zakładał reagowanie w przypadku zakłócania porządku przez agresywne grupy osób, podejmowanie interwencji wobec nich, a także doskonalenie umiejętności w zakresie działań w pobliżu obiektów sportowych i bezpiecznego poruszania się wewnątrz nich.

Bardzo ważnym elementem w codziennej służbie jest także skuteczne ustawianie policyjnych szyków podczas tego typu działań, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy, dlatego ćwiczące formacje doskonaliły swe umiejętności w zakresie odizolowywania i zabezpieczania dużych grup w przypadku próby konfrontacji antagonistycznie nastawionych względem siebie osób.

Każdy element zrealizowanego ćwiczenia był szczegółowo analizowany przez dowódców, aby wypracować optymalne rozwiązania i uniknąć jakichkolwiek nieprawidłowości podczas realnych działań.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony