Wiadomości

Poszukiwany ENA bydgoszczanin zatrzymany

Śródmiejscy „poszukiwacze” zatrzymali 49-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania za szereg przestępstw, których się dopuścił. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzone przez sąd kary.

Policjanci z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu, zajmujący się poszukiwaniami osób, otrzymali Europejski Nakaz Aresztowania dotyczący 49-letniego mieszkańca Bydgoszczy. Z dokumentu wynikało, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności za przestępstwa związane z pobiciem, kradzieżami, groźbami karalnymi, zniszczeniem mienia czy przestępstwami skarbowymi. Z tego też względu przez kilka lat bydgoszczanin ukrywał się poza granicami kraju, a gdy wrócił wielokrotnie zmieniał miejsca pobytu. Z uwagi na to Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wydał europejski nakaz aresztowania.

Śródmiejscy kryminalni ustalili miejsce pracy poszukiwanego, po czym przystąpili do realizacji. Wczoraj (26.06.2018) około godziny 08:00 zatrzymali go w miejscu pracy w jednej z podbydgoskich miejscowości. Mężczyzna był zaskoczony pojawieniem się policjantów, chociaż wiedział, że jest poszukiwany i świadomie ukrywał się przed policją. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzone przez sąd kary.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony