Wiadomości

"Brawo takich policjantów nam potrzeba”...

Data publikacji 28.06.2018

Poproszeni o pomoc nie wahali się ani chwili i pomogli kierowcy, który znalazł się w kłopocie. W trakcie jazdy przebił oponę, a ze względu na niedawno przebytą operację sam nie mógł jej wymienić. Wdzięczny Pan Zdzisław jeszcze tego samego dnia napisał e-mail z podziękowaniem, a zakończył go słowami "Brawo takich policjantów nam potrzeba”.

W miniony wtorek (26.06.18) za pośrednictwem dyżurnego do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wpłynęło podziękowanie za pomoc, której policjanci udzielili mężczyźnie, gdy ten znalazł się w kłopotliwej sytuacji.

71- latek, jadący ze znajomym ul. Gałczyńskiego, nagle przebił oponę w samochodzie. Kierowca zjechał na chodnik i zastanawiał się, co zrobić dalej. Ze względu na stan zdrowia, przebytą niedawno operację, nie był w stanie sam zmienić koła.

Całą sytuację widzieli przechodzący tamtędy policjanci. Gdy funkcjonariusze usłyszeli całą historię natychmiast zaoferowali swoją pomoc. Wymienili uszkodzone koło. Mężczyzna wdzięczny za okazaną pomoc jeszcze tego samego dnia napisał do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu e-mail z podziękowaniem. Niestety nie był w stanie podać żadnych danych personalnych mundurowych.

Jak się okazało policjanci, którzy wykazali się empatią to sierż. Piotr Grunwald z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy oraz post. Bartłomiej Tarkowski pełniący służbę pod opieką starszego policjanta, a odbywający praktykę w ramach adaptacji zawodowej policjantów w służbie przygotowawczej  w Toruniu.   

"Dziękuję z całego serca. Brawo takich policjantów nam potrzeba” tak zakończył swój list Pan Zdzisław.

Warto dodać, że dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego oraz Rady Miasta Torunia, którzy wyrazili zgodę na dofinansowanie kosztów pobytu policjantów w służbie przygotowawczej 23 dodatkowych funkcjonariuszy przez blisko 2 miesiące pełnić będzie służbę na ulicach Torunia.


 

Autor: opracowano na podstawie info. podinsp. Wioletty Dąbrowskiej
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony