Wiadomości

Policyjna profilaktyka w ramach „Kręci mnie bezpieczeństwo nad... wodą”

Data publikacji 28.06.2018

Kiedy i jak udzielać pomocy? Warto przecież znać podstawowe zasady ratownicze. Zwłaszcza, gdy przebywamy nad wodą. Tego i nie tylko tego uczyli się od policjantów półkoloniści.

Dzisiaj (28.06.18) w inowrocławskim klubie „Kopernik” policjanci przeprowadzili zajęcia z dziećmi i młodzieżą, którzy spedzaja czas na półkoloniach. Nie mogło zabraknąć wskazówek dotyczących wypoczynku, szczególnie podczas pobytu nad wodą. Półkoloniści dowiedzieli się o ważnej kampanii MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad... wodą” i jej celu. W spotkaniu, oprócz policjantów asp. szt. Izabelli Drobnieckiej i st. sierż. Michała Parzyszka, uczestniczył także radowiec Pan Marcin Glapiak z RMF MAXXX, który na podstawie zajęć przygotowywał audycję na temat bezpiecznych wakacji.

Lekcja bezpieczeństwa była bardzo dynamiczna. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością podstawowych zasad związanych z wakacyjnym wypoczynkiem i reagowania na sytuacje, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Rywalizacja i zmagania zespołowe przyniosły dzieciom wiele radości. Były sztafety z bojką, piłką i polegające na zbieraniu odblasków na czas.

Każdy też mógł wykazać się zdolnościami plastycznymi, rysując kredą po chodniku to, jak zamierza wypoczywać podczas wakacji.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony