Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”- lekcja o bezpieczeństwie w Brodnicy

Data publikacji 29.06.2018

Brodnicka policjantka, spotkała się wczoraj z dziećmi przebywającymi na zajęciach w Przystani Kajakowej Zakole Drwęcy w Brodnicy. W ramach kampanii „Kreci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” funkcjonariuszka przypomniała słuchaczom podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku oraz kąpieli.

Wczoraj (28.06.18) w Przystani Kajakowej Zakole Drwęcy w Brodnicy, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odbyło się spotkanie brodnickiej policjantki z dziećmi i młodzieżą ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 1. Funkcjonariuszka, podczas spotkania, przypomniała o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku, bezpieczeństwa nad wodą, na drodze, podwórku czy podczas prac polowych. Policjantka przypomniała słuchaczom o możliwości kąpieli tylko i wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych, o przestrzeganiu regulaminów kąpielisk, stosowaniu się do poleceń i uwag ratowników, o zakazie kąpieli w czasie burzy i silnych wiatrów, a także o tym, że dzieci mogą wchodzić do wody tylko pod opieką osoby dorosłej.  

Nie zabrakło również informacji o bezpiecznym zachowaniu na drodze będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego, czy też poruszając się rowerem, na rolkach czy deskorolce. Policjantka rozdała uczestnikom spotkania ulotki z informacjami o bezpiecznym zachowaniu i życzyła słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony