Wiadomości

Pięć zarzutów na raz

Data publikacji 09.07.2018

5 lat więzienia tyle grozi 22-latce z Torunia, która w sobotni poranek swoim zachowaniem złamała kilka przepisów. Śledczy zarzucili jej krótkotrwałe użycie pojazdu, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, naruszenie nietykalności cielesnej policjanta i znieważenie funkcjonariuszy. Do tego przyjdzie jej zapłacić dwa mandaty m.in. za jazdę bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji.

W minioną sobotę (7.07.18) około 8:00 policjanci z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zostali wezwani do kolizji, do jakiej doszło przy ul. Bydgoskiej. Okazało się, że 22-latka, kierująca osobowym fordem mondo, chcąc zaparkować auto uszkodziła prawidłowo zaparkowane dwa inne pojazdy. Gdy policjanci przyjechali na miejsce kobieta mówiła bardzo niezrozumiale i chaotycznie, a do tego czuć było od niej woń alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła przypuszczenia funkcjonariuszy. Kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego okazało się, że  nie jest właścicielką pojazdu i użytkowała go wbrew woli właściciela. Na domiar złego nigdy nie uzyskała uprawnień do kierowania pojazdami.

W trakcie wykonywania czynności na miejscu kobieta nie stosowała się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń, a wręcz zachowywała się wulgarnie znieważając ich, a dodatkowo jednego szarpała i kopnęła. W końcu do agresywnej kobiety wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało ją do szpitala. Gdy już go opuściła usłyszała pięć zarzutów.

Pierwszy dotyczył krótkotrwałego użycia pojazdu, następnie kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i znieważenia funkcjonariuszy. Do tego przyjdzie jej zapłacić dwa mandaty m.in. za jazdę bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji.
Grozi jej teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony