Wiadomości

Mundurowi z powiatu świeckiego rozpoczęli kontrole obozowisk harcerskich

Data publikacji 10.07.2018

Policjanci, strażacy i strażnicy leśni pojawili się na terenie obozów harcerskich zaraz po tym, jak znalazły się tam dzieci i młodzież. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa harcerzom, którzy rozpoczęli wypoczynek w powiecie świeckim. Wspólne działania będą prowadzone przez całe wakacje.

Policjanci podjęli współpracę z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu oraz Nadleśnictwem Dąbrowa w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2018”. To współdziałanie służb ma służyć zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa wypoczywającym na obozach harcerskich.

Policjanci, strażacy oraz strażnicy leśni już rozpoczęli pierwsze kontrole. Na obozowiskach bowiem zagościli pierwsi harcerze. Mundurowi pojawili się niespodziewanie na obozach zorganizowanych na terenie gminy Jeżewo i Warlubie (pow. świecki).

Sprawa bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie powiatu świeckiego jest traktowana priorytetowo. W trakcie wizytacji prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku. Omawiane są zasady bieżącego monitorowania prognoz pogody jako jednego z obowiązków organizatora obozu. Policjanci oraz strażacy uwrażliwiają uczestników obozu na ewentualne niebezpieczeństwa, sprawdzają m.in. łączność i systemy alarmowania w sytuacjach nadzwyczajnych.

Podczas wakacji policjanci będą także prowadzić spotkania z harcerzami i informować ich, jak się zachować na wypadek wystąpienia zjawisk niebezpiecznych.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony