Wiadomości

Przywłaszczenie pieniędzy nie popłaca

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci przedstawili pracownicy jednej z aptek na terenie gminy zarzut przywłaszczenia pieniędzy na łączną kwotę około 18.000 zł. Środki finansowe pochodziły z nieuczciwej sprzedaży leków. Mieszkance powiatu chełmińskiego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (10.07.18) około 16.40 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że po przeprowadzonej inwentaryzacji, w kasie jednej z aptek znajdujących się na terenie powiatu chełmińskiego brakuje pieniędzy. Kwotę określono na około 18.000 zł. Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy na podstawie ustaleń zatrzymali do wyjaśnienia pracownicę apteki.   
 
W toku czynności 51-latka przyznała się do przywłaszczenia pieniędzy w łącznej kwocie około 18.000 zł. Jak się okazało, proceder ten trwał około dwóch lat. Kobieta sprzedawała większą ilość towaru, a w ewidencji wpisywała mniejszą, zyskując tym sposobem pewną kwotę, której nie wkładała do kasy. Nieuczciwa  pracownica usłyszała już zarzut popełnienia przestępstwa. Za przywłaszczenie grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Dorota Lewków
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony