Wiadomości

Będzie oglądał świat zza krat

Data publikacji 18.07.2018

Lista zarzutów wobec 31-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego nie jest krótka. Ma on na koncie cztery przestępstwa. Najbliższe dwa miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (15.07.18) w Janikowie, pow. inowrocławski, przed jednym z bloków doszło do awantury. Agresywny mężczyzna nękał mieszkankę miasta telefonami i czynił jej różne złośliwości. Przyjeżdżał też pod jej dom, dopuszczając się przestępstwa stalkingu. W ostatnią niedzielę, gdy pojawił się przed blokiem kobiety, doszło do wymiany zdań między nim, a członkiem jej rodziny. Wówczas napastnik rzucił się z nożyczkami na mężczyznę i okaleczył go. Został przez poszkodowanego i świadka zdarzenia obezwładniony.

Wezwani na interwencję policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali napastnika w policyjnym areszcie. Zebrane materiały dowodowe wskazują na to, że dopuścił się on gróźb karalnych, stalkingu, uszkodzenia ciała i narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Takie też usłyszał zarzuty.

Wczoraj (17.07.18) podejrzany został przesłuchany w prokuraturze i sądzie. Wniosek janikowskiej policji o tymczasowe aresztowanie mężczyzny rozpatrzył sąd. Teraz na 2 miesiące trafił on za kraty. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony