Wiadomości

Myślał, że łapówką załatwi sprawę wykroczenia

Policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie, pow. żniński, podjęli czynności wobec sprawcy kradzieży w sklepie. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, próbował załatwić sprawę łapówką. 52-latek odpowie za przestępstwo korupcyjne, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (16.07.18) w Barcinie, pwo. żniński. Policjanci z miejscowego komisariatu otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w jednym z tamtejszych sklepów. Funkcjonariusze na miejscu zastali 52-letniego mężczyznę, któremu za popełnione wykroczenie zaproponowali mandat karny. Jednak barcinianin widział inne rozwiązanie sprawy. Wręczył jednemu z mundurowych banknot o nominale 100 złotych z sugestią, aby się podzielili. Sądził, że w ten sposób uniknie mandatu.

Wobec takiego obrotu sprawy policjanci poinformowali mężczyznę, że popełnił przestępstwo i w związku z tym zostaje zatrzymany. Sprawdzenie alkomatem wykazało, że 52-latek był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Następnego dnia (17.07.18) policjanci doprowadzili barcinianina do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Edyta Gościńska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony