Wiadomości

Ukradł rower, bo chciał jechać po alkohol

Data publikacji 20.07.2018

Obywatelską postawą wykazali się mieszkańcy Piotrkowa Kujawskiego, pow. radziejowski, którzy zatrzymali i przekazali policjantom mężczyznę, który ukradł rower 9-latkowi. Zatrzymany już usłyszał zarzut kradzieży, o wysokości kary zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w środę (18.07.18) wieczorem na osiedlu przy ul. Piastowskiej w Piotrkowie Kujawskim, pow. radziejowski. Do mężczyzny stojącego na ulicy podszedł 9-latek i powiedział, że widział, jak na jego rowerze, który stał pod blokiem, odjechał nieznany mu człowiek. Poproszony o pomoc nieznajomy wsiadł na skuter, dogonił złodzieja i zatrzymał go. Gdy wezwali patrol policji złodziej zaczął się wyrywać. Wtedy, z pomocą ruszył kolejny mieszkaniec Piotrkowa Kujawskiego i wspólnie zatrzymali amatora cudzej własności do czasu przyjazdu patrolu.

Policjanci ustalili, że zatrzymany to 51-letni mieszkaniec Płocka, który tłumaczył się, że ukradł rower, gdyż chciał dojechać do sklepu po alkohol. Trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży roweru wartości  kilkuset złotych. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują za obywatelską postawę mężczyznom, którzy ujęli podejrzanego i odzyskali skradziony rower.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony