Wiadomości

Jeszcze bezpieczniej - dodatkowe patrole w Toruniu

Data publikacji 27.07.2018

W ramach kolejnego porozumienia podpisanego w tym roku przez Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego i Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego mieszkańcy mogli spotkać ponad półtora tysiąca więcej patroli. Fundusze przekazane przez magistrat pozwoliły policjantom na jeszcze większą aktywność i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom społecznym w celu ochrony życia, zdrowia oraz mienia mieszkańców miasta.

Od marca do końca czerwca tego roku toruńscy policjanci zrealizowali blisko 1600 dodatkowych służb na rzecz miasta Torunia. Wszystko w ramach podpisanego w  tym roku porozumienia pomiędzy Komendą Miejską Policji w Toruniu a Gminą Miasta Toruń. Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi były  to umundurowane patrole piesze. Funkcjonariusze byli kierowani w głównej mierze w miejsca najbardziej zagrożone. Dodatkowe patrole mieszkańcy mogli też spotkać na Starówce oraz podczas imprez organizowanych w naszym mieście.

Od początku marca do końca czerwca tego roku toruńscy policjanci zrealizowali 1587 dodatkowo płatnych służb patrolowych, w ramach których wylegitymowali ponad 7 100 osób. W ramach nich ponad 1660 razy byli wzywani na interwencję i zatrzymali 35 osób poszukiwanych. Dla niektórych spotkanie z funkcjonariuszami, w związku z popełnionymi wykroczeniami, zakończyło się mandatem karnym. Policyjni stróże prawa nałożyli ich ponad pół tysiąca. Skontrolowali także ponad 3500 pojazdów. Doprowadzili ponad 120 osób do izby wytrzeźwień. Zatrzymali również blisko 60 sprawców przestępstw.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony