Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Chcąc uniknąć mandatu popełnił przestępstwo

Data publikacji 31.07.2018

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy ciężarówki, który chcąc uniknąć konsekwencji za wykroczenie zaproponował łapówkę. Mężczyzna przekroczył w obszarze zabudowanym dopuszczalną prędkość o 22 km/h i zamiast zapłacić mandat wręczył funkcjonariuszom 100 zł. Wtedy usłyszał, że popełnił przestępstwo i został zatrzymany.

W piątek (27.07.18) o 19.30 w miejscowości Wabcz, na drodze nr 55 policjanci z chełmińskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli ciężarowe renault z naczepą, którego kierujący przekroczył w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość o 22 km/h. W trakcie wykonywania czynności mundurowi za wykroczenie zaproponowali kierującemu mandat i punkty karne.

Mieszkaniec województwa mazowieckiego postanowił jednak wziąć sprawę w swoje ręce. Wyciągnął 100-złotowy banknot, po czym poinformował policjantów,                       że kontrolę można załatwić w inny sposób, wręczając im pieniądze. Mundurowi poinformowali mężczyznę, że właśnie popełnił przestępstwo, za które zostaje zatrzymany. 61-latek usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za popełnione przestępstwo grozi  kara pozbawienia wolności do lat 10.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony