Wiadomości

Pędził ponad "setką" w obszarze zabudowanym

Data publikacji 02.08.2018

Policjanci z Grudziądzaw patrolując nieoznakowanym radiowozem ulice zauważyli kierowcę audi, który w obszarze zabudowanym znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy i wypisali mandat. Mężczyzna będzie miał teraz poważny problem…

W miniony wtorek (31.07.18) w godzinach porannych na ul. Miłoleśnej w Grudziądzu policjanci z „drogówki” zauważyli szybko jadące audi. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że auto pędzi z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie można jechać tylko 50. Mundurowi już po chwili zatrzymali pojazd do kontroli. Samochodem kierował 31-letni mężczyzna, który oświadczył funkcjonariuszom, że "się spieszy". Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, otrzymał 10 punktów i zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Funkcjonariusze w każdym przypadku ujawnienia przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h powiadamiają właściwego starostę, który następnie wydaje administracyjną decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy na trzy miesiące.

Zatrzymane przez policjantów kierowcy "osobówki" prawo jazdy uprawniało również do kierowania samochodem ciężarowym z przyczepą. Sprawca wykroczenia przyznał, że zawodowo pracuje właśnie jako kierowca takich pojazdów. Czasowa utrata zdolności wykonywania zawodu to kolejna konsekwencja zbyt szybkiej jazdy, nad którą z pewnością nie zastanawiał się spieszący się kierowca. Nieuchronność kary i jej dotkliwość ma jednak skłonić kierowców do respektowania prawa.

Ulica Miłoleśna, pomimo tego, że biegnie przez obszar leśny, to znajduje się w obszarze zabudowanym i jest tak samo zagrożona skutkami zdarzeń drogowych, jak ulice w środku miasta. Stanowi ona połączenie komunikacyjne z kilkoma podgrudziądzkimi miejscowościami. Z drogi korzystają działkowicze oraz amatorzy wypoczynku nad Jeziorem Rudnickim. Często można zobaczyć tu rowerzystów czy osoby piesze, które tylko w części długości ulicy mogą korzystać z chodnika. Jazda z prędkością ponad 100 km/h w tym miejscu z pewnością była bardzo lekkomyślnym czynem.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.94 MB)

Powrót na górę strony