Wiadomości

Areszt i dozór za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 01.08.2018

Trzy miesiące za kratami spędzi jeden ze sprawców pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Kolejny z nich otrzymał dozór policyjny, a pozostała trójka po przedstawieniu zarzutów została zwolniona. Za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (27.07.18) wieczorem dyżurny aleksandrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Ostrowąsie na deptaku przy jeziorze kilku „uzbrojonych” w niebezpieczne narzędzia mężczyzn pobiło kilka osób. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że poszkodowani to trzej młodzi mężczyźni, którzy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Napastnicy natomiast, a było ich pięciu odjechali w nieznanym kierunku. Jeden z nich używał tzw. tulipana, a inny pałki. Trzech pozostałych ograniczyło się do użycia własnych pięści i nóg.

Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia, po krótkim czasie, namierzyli trzech napastników, którzy ukryli się w miejscu zamieszkania jednego z nich. Po zatrzymaniu zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Pozostali wpadli w ręce kryminalnych jeszcze tego samego dnia. Wszyscy są mieszkańcami powiatu i mają od 19 do 25 lat.

Wobec najbardziej agresywnego napastnika (25l.), który używał rozbitej butelki sąd zastosował areszt tymczasowy. Sprawca, który posługiwał się pałką będzie stawiał się w komendzie na policyjny dozór. Pozostała trójka po przedstawieniu zarzutów została zwolniona.

Agresorom, którzy dopuścili się pobicia z użyciem niebezpiecznych narzędzi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym, którym przedstawiono zarzut pobicia do 3.

Autor: st. sierż. Magdalena Jóźwiak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony