Wzmożone działania kontrolne „TIR” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wzmożone działania kontrolne „TIR”

Od piątku (03.08.18), każdego dnia w godzinach 6:00-22:00 na autostradzie A1 oraz drodze ekspresowej S10 policjanci ruchu drogowego województwa kujawsko-pomorskiego prowadzić będą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „TIR”. „Drogówka” z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Świecia będzie zwracać szczególną uwagę na samochody ciężarowe.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w tak specyficznym okresie jak wakacje, policjanci zorganizowali działania pod nazwą „TIR”. Biorąc pod uwagę płynność ruchu na autostradzie i drogach ekspresowych w sezonie urlopowym oraz uciążliwe warunki atmosferyczne, uzasadnione jest przeprowadzenie tego typu działań.

Policjanci z komend miejskich w Bydgoszczy, Toruniu Włocławku, Grudziądzu oraz z komendy powiatowej w Świeciu będą pełnić służbę na autostradzie A1 oraz drodze ekspresowej S10. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących samochodami ciężarowymi, którzy nie stosują się do zakazów wyprzedzania określonych znakami drogowymi lub swoim zachowaniem na drodze tamują ruch lub go utrudniają

W działaniach wykorzystywane będą m.in. radiowozy wyposażone w urządzenia rejestrujące niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego. W policyjne działania włączy się Inspekcja Transportu Drogowego posiadająca uprawnienia do kontroli ruchu drogowego.

Apelujemy do kierowców pojazdów ciężarowych, poruszających się po drogach województwa kujawsko-pomorskiego, nie tylko jadących autostradą lub drogami ekspresowymi, o stosowanie się do zasad określonych w przepisach prawa o ruchu drogowym.

 

Działania "TIR" w powiecie włocławskim

 

 

 

Autor: mł. insp. Maciej Zdunowski Naczelnik WRD
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz