Wiadomości

Recydywista odpowie za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 06.08.2018

Policjanci Komisariatu Policji w Kruszwicy, pow. inowrocławski, zatrzymali mężczyznę, który ze sklepu wyniósł artykuły spożywcze. Złodzieja próbowała powstrzymać pracownica sklepu, lecz ten zaczął ją szarpać i rzucać w jej kierunku groźby. Z tej racji, że sprawca jest recydywistą grozi mu kara do 15 lat więzienia.

W ubiegły piątek (3.08.18) kruszwiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który dokonał kradzieży, a podczas próby jego ujęcia przez pracownicę sklepu stał się wobec niej agresywny. Kobiecie udało się odzyskać część towaru oraz zapamiętać wygląd mężczyzny. Na podstawie przekazanego rysopisu sprawcy funkcjonariusze bardzo szybko namierzyli sprawcę. 35-latek w momencie zatrzymania był pijany – miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.  

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za którą kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak w tym konkretnym przypadku mężczyzna działał w warunkach recydywy co oznacza, że grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Na czas trwania postępowania 35-latek musi pięć razy w tygodniu stawiać się w komisariacie w ramach policyjnego dozoru oraz nie może kontaktować się z pracownicą sklepu, gdzie doszło do kradzieży.

 

Autor: st. sierż. Michał Parzyszek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony