Wiadomości

Dzielnicowi z Cekcyna odnaleźli właścicielkę zaginionego czworonoga

Stróże prawa z Cekcyna, pow. tucholski, otrzymali zgłoszenie o zabłąkanym psie. Funkcjonariusze szybko odnaleźli właściciela niesfornego czworonoga. Zwierzak i jego właścicielka nie kryła radości ze spotkania.

W ubiegłym tygodniu dyżurny tucholskiej policji otrzymał zgłoszenie o bezpańskim psie błąkającym się w rejonie działek letniskowych na terenie gminy Cekcyn. Na miejsce skierował dzielnicowych z miejscowego posterunku. Zwierzę było zadbane, co wskazywało, że się zagubiło i szuka właściciela. Zgłaszająca interwencję przygarnęła i nakarmiła psiaka.

Stróże prawa zaangażowali się w ustalenie właściciela czworonoga. Dzielnicowi skojarzyli, że kilka dni wcześniej na jednym z portali społecznościowych ukazała się informacja o zaginięciu psa, który bez wiedzy właścicieli wybrał się na "nocne zwiedzanie okolicy i zapomniał drogi powrotnej do domu".

Funkcjonariusze skontaktowali się z zatroskanym właścicielem zwierzaka. Gdy kobieta dotarła na miejsce potwierdziła, że jest to jej psiak.  Dzięki prawidłowej reakcji zgłaszającej interwencję, a także determinacji dzielnicowych z Cekcyna Lola cała i zdrowa wróciła do swojej Pani, wywołując uśmiech na jej twarzy.

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony