Wiadomości

Dobre rozpoznanie dzielnicowego skutkowało zatrzymaniem sprawców kradzieży

Data publikacji 17.08.2018

Dzielnicowy z posterunku w Izbicy Kujawskiej (pow. włocławski) uzyskał informację o dwóch sprawcach kradzieży oleju hydraulicznego z ładowarki. Późniejsze ustalenia potwierdziły tę informację. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut. Ponadto policjanci odzyskali skradziony olej.

Do kradzieży doszło pomiędzy 13 a 14 sierpnia br. na terenie jednego z zakładów w gm. Izbica Kujawska. Sprawcy odkręcili w stojącej tam ładowarce korek od wlewu oleju hydraulicznego, a następnie spuścili całą zawartość baku. Łącznie ukradli w ten sposób kilkadziesiąt litrów płynu, którym napełnili przygotowane wcześniej pojemniki.

Dzielnicowy z rejonu, w którym zaistniało przestępstwo, prowadził ustalenia odnośnie sprawców tego czynu. Dobra współpraca funkcjonariusza ze społecznością lokalną przyniosła wymierny efekt w postaci informacji o dwóch mężczyznach, którzy mogli dokonać tej kradzieży. Późniejsza jej weryfikacja potwierdziła dotychczasowe ustalenia.

Okazało się, że olej ukradli 53 i 33-latek. W wyniku przeszukania ich mieszkań, policjanci z Izbicy Kujawskiej znaleźli u starszego z mężczyzn skradziony uprzednio płyn. Obaj panowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzut wspólnie dokonanej kradzieży. Grozi im za to kara pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony