Wiadomości

Działania „Rowerzyści” na kujawsko-pomorskich drogach

Kujawsko-pomorscy policjanci przez dwa dni prowadzili wzmożone działania pod kątem bezpieczeństwa rowerzystów. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów, ale także innych uczestników ruchu drogowego, którzy łamią przepisy, nie dbając tym samym o bezpieczeństwo cyklistów.

Kujawsko-pomorscy policjanci we wtorek i środę (21-22.08.18) prowadzili działania kontrolno-profilaktyczne pn. "Rowerzyści". Podczas wzmożonych kontroli funkcjonariusze zwracali uwagę na stan techniczny jednośladów, oświetlenie i trzeźwość kierujących, a także na wykroczenia popełniane przez rowerzystów, jak i innych uczestników ruchu drogowego wobec kierujących jednośladami.

Ponadto, mundurowi informowali cyklistów o obowiązujących przepisach w zakresie kierowania rowerem, prawidłowego poruszania się nim po drogach i korzystania z przejść dla pieszych.

Podczas dwóch dni akcji 490 policjantów skontrolowało 827 rowerzystów i 1831 kierowców innych pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili w sumie 612 wykroczeń popełnionych przez cyklistów. Wśród nich najwięcej było tych związanych z jazdą wzdłuż chodnika lub przez przejście dla pieszych (274), następne dotyczyły braków w oświetleniu (207). Rowerzyści też nieprawidłowo zmieniali pas ruchu, nie korzystali z dróg dla rowerów, czy nie ustępowali pierwszeństwa. Znaleźli się też i tacy (36), którzy nie powinni wsiadać na rower, bo wcześniej pili alkohol.

Mundurowi ujawnili też 23 kierujących innymi pojazdami, którzy popełnili wykroczenia w stosunku do rowerzystów. Pięciu też spośród 1831 zostało zatrzymanych ze względu na wątpliwy stan trzeźwości.

Wobec wszystkich, którzy popełnili wykroczenia zastosowano zgodnie z przepisami odpowiednie sankcje.

 

Działania „Rowerzyści” w powiecie inowrocławskim

Działania „Rowerzyści” w powiecie aleksandrowskim

Działania „Rowerzyści” w powiecie świeckim

Działania "Rowerzyści" w powiecie brodnickim

Działania "Rowerzyści" w powiecie golubsko-dobrzyńskim

Działania "Rowerzyści" w powiecie radziejowskim

Działania "Rowerzyści" w powiecie nakielskim

Działania "Rowerzyści" w powiecie

Autor: Kamila Ogonowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony