Wiadomości

Zdenerwowała się na psa i wyrzuciła go przez okno

Data publikacji 22.08.2018

Zarzut znęcania nad psem z ustawy o ochronie zwierząt postawili policjanci mieszkance Inowrocławia. Pijana i zdenerwowana na szczeniaka wyrzuciła go przez okno. Kobiecie grozi do trzech lat więzienia.

Wczoraj (21.08.18) kryminalni z Inowrocławia przesłuchali w charakterze podejrzanej 47-letnią kobietę. Dzień wcześniej została ona zatrzymana przez policjantów po tym, jak przy ul. Wojska Polskiego z balkonu na pierwszym piętrze wyrzuciła swojego jamnika. W chwili zatrzymania kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie i trafiła do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia i naocznych jego świadków. To jeden z mężczyzn powiadomił policjantów o tak bestialskim zachowaniu kobiety i zajął się wyrzuconym szczeniakiem, którego zabrał do weterynarza. Postanowił też, że zajmie się psiakiem do czasu ostatecznych decyzji co do jego losu. A te zapadną w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Inowrocławiu, który przeprowadzi postępowanie administracyjne.

Kobiecie grozi teraz kara do 3 lat więzienia. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony