Wiadomości

Ponad pół kilograma narkotyków zabezpieczyli rypińscy kryminalni

Data publikacji 30.08.2018

Dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju dla 19-latka z Rypina za posiadanie znacznych ilości narkotyków i ich sprzedaż. Kryminalni przy pomocy psa służbowego zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę, metaamfetaminę oraz tabletki ekstazy. Łącznie ponad pół kilograma narkotyków. Właścicielowi grozi do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Sprawa miała swój początek w poniedziałek (27.08.18). Wówczas policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przystąpili do realizacji sprawy. Z ustaleń śledczych wynikało, że jeden z mieszkańców Rypina miał posiadać w swoim miejscu zamieszkania narkotyki. W związku z tym na miejsce przyjechał też przewodnik z policyjnym psem wyspecjalizowanym do wyszukiwania narkotyków z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Policjanci pod wytypowanym adresem zastali 19-letniego mężczyznę. Tam przeszukali pomieszczenia, które zajmował mężczyzna. W pracy pomagał im pies, który bezbłędnie wskazywał miejsca, gdzie ukryte były różne substancje. Po sprawdzeniu ich policyjnym testerem i zważeniu policjanci zabezpieczyli ponad 75g marihuany, ponad 300g amfetaminy, prawie 50g metaamfetaminy, prawie 90 sztuk tabletek ekstazy oraz elektroniczną wagę. 19-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj (29.08.18) policjanci doprowadzili go na przesłuchanie do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz ich sprzedaży. Grozi mu za to 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec sprawcy dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Autor: asp. Dorota Rupińska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony