Wiadomości

Policjanci doprowadzili podejrzanych do sądu

Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście doprowadzili w trybie przyspieszonym do Sądu Rejonowego w Toruniu sprawców zakłócenia porządku podczas meczu piłkarskiego. Sąd zdecydował o grzywnach, ograniczeniu wolność i zakazach stadionowych. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

W poniedziałek (3.09.18 r.) policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście  doprowadzili do Sądu Rejonowego w Toruniu sprawców zakłócenia podczas meczu "Elana Toruń-"Widzew Łódź".

Przypomnijmy: w dniu 1 września 2018 roku o godz. 16:00  na stadionie miejskim w Toruniu rozegrany został mecz, w ramach rozgrywek II ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami Elana Toruń -Widzew Łódź. W trakcie trwania meczu doszło do popełnienia czynów zabronionych.

33-latek z Kutna został zatrzymany za wtargnięcie wbrew woli organizatora imprezy na stadion. Sędzia zdecydował dla niego o karze grzywny, dwuletnim zakazie wchodzenia na mecze piłkarskie i zwrocie kosztów sądowych.

38-latek z Łodzi zatrzymany za kilkakrotne rzucenie szklaną  butelką w kordon funkcjonariuszy policji stwarzając tym samym zagrożenie dla ich zdrowia. Sąd orzekł względem niego  karę ograniczenia wolności przez okres 10 miesięcy  po 20 godzin miesięcznie, obowiązek powstrzymania się od nadużywania alkoholu  oraz 2 letni zakaz wchodzenia na mecze piłkarskie.

28-latka z Koluszek zatrzymano za znieważenie funkcjonariuszy policji zabezpieczających imprezę masową. Sąd zdecydował, że będzie musiał zapłacić grzywnę, nawiązkę, koszty sadowe oraz nałożył na niego 2 letni zakaz wchodzenia na mecze piłkarskie.

Kolejnych dwóch mężczyzn ze Zgierza w wieku 33 i 21 lat zostało zatrzymanych  za zniszczenie mienia poprzez wyrwanie włączników sygnalizacji alarmowej. Mężczyźni będą odpowiadać przez sądem w normalnym trybie za złamanie przepisów z kodeksu karnego za co grozi im nawet  do 5 lat więzienia.

Nadal trwa analiza zapisów z kamer. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony