Wiadomości

Kryminalni zatrzymali sprawców kilku przestępstw

Policjanci kryminalni trafnie wytypowali dwóch sprawców, którzy wspólnie dokonali trzech przestępstw. Aresztowanemu w minionym tygodniu 38-latkowi dodatkowo udowodnili włamanie i kradzież. Teraz obu grozi do 12 lat więzienia.

Wczoraj (4.09.2018) policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali 32-latka podejrzanego o dokonanie rozboju. Jak się okazało nie był wtedy sam. Jego wspólnikiem był 38-latek zatrzymany przez policjantów kryminalnych z tej samej jednostki pod koniec sierpnia, do sprawy kradzieży z włamaniami do sieci sklepów.

Policjanci dowiedli, że obaj mężczyźni 29 maja 2018 r. około godziny 4:00 w nocy przy ul. Wybickiego w Toruniu, wyważyli okno na zapleczu jednego ze sklepów i w ten sposób weszli do wnętrza. Zabrali z niego papierosy i tytoń różnych marek, papierosy elektroniczne oraz liquidy do nich. Wartość strat wyniosła kilka tysięcy złotych.

Pod koniec sierpnia tego roku, znów pod osłoną nocy, tym razem przy ul. Św. Józefa w Toruniu, obaj dostali się do wnętrza sieci tych samych sklepów skąd ukradli  e-papierosy, płyny do ich napełnienia oraz tytoń różnych marek, gdzie łączna wartość strat wyniosła kilkaset złotych.

Dzisiaj wiadomo, że obaj mężczyźni odpowiedzą również za dokonanie rozboju, którego dopuścili się wspólnie i w porozumieniu w dniu 23 sierpnia tego roku około godz. 3:00 przy ul. Żwirki i Wigury. Przemocą zabrali wtedy kobiecie torebkę wraz z zawartością m.in. telefonu komórkowego i rzeczy osobistych oraz pierścionek.

38-latek dodatkowo usłyszał  zarzut kradzieży z włamaniem. Na początku maja tego roku około godz. 4:00 w nocy przy ul. Boboli w Toruniu, po uprzednim wybiciu szyby w drzwiach wejściowych włamał się ponownie do tej samej sieci sklepów, co wcześniej. Ponownie jego łupem padły wyroby tytoniowe, a dodatkowo kasetka z pieniędzmi i słodycze. Policjanci udowodnili mu również kradzież rowera w pierwszej połowie czerwca tego roku przy ul. Polnej w Toruniu. Udało mu się to po przecięciu linki zabezpieczającej rower. Pokrzywdzony wycenił strat na kilkaset złotych. Podejrzanego, krótko po zatrzymaniu, policjanci doprowadzili do prokuratury i sądu. Ten ostatni organ aresztował go na trzy miesiące.

Jutro policjanci z komisariatu na Śródmieściu planują doprowadzić 32-latka do Sądu Rejonowego w Toruniu, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Obu podejrzanym za dokonane przestępstwa grozi do 12 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony